Milešov v přípravě kousal, ale ne dostatečně

SK SOKOL Malé Žernoseky - TJ Sokol Milešov 2:2 (0:1)

Druhé přípravné utkání se mělo odehrát původně v Milešově, ale po pátečním dešti se v sobotním poledni ozvali funkcionáři Milešova a oznámili nám, že mají podmáčený terén. V rychlosti jsme dohodli přehození pořadatelství a konec konců se odehrál zápas v Malých Žernosekách. I přes tyto nepříjemnosti dorazila na hřiště SOKOLa velmi slušná divácká návštěva. Od začátku utkání jsme měli lehkou herní převahu, avšak žádná z mnoha střel mezi tři tyče nezamířila. Naopak hosté se dostali do ojedinělé šance a svůj pokus nepromarnili, čímž se dostali překvapivě do vedení. Žernosečtí potřebovali poradu v poločasové přestávce, po které začali hrát znovu nacvičené kombinace. Tlakem v útočné fázi jsme vyrovnali stav utkání a pár minut na to si soupeř nešťastně srazil míč do vlastní brány. Rázem byl SOKOL ve vedení. Jednobrankový náskok se ale udržet nepodařilo, dvě minuty před koncem zápasu jsme podruhé inkasovali. Po zaváhání u vlastního rohového praporku potrestali naší chybu Milešovští, kteří tak srovnali na konečných 2:2.

Sestava SOKOL: Srba (46. Kadeřávek) - Šváb (60. Švihlík), P. Durček, Šnajdr - Spěváček (C), J. Puravec, M. Puravec, Toncar - T. Durček, Jopa (60. Rysinský), Novák (60. Šturm).
Trenér: Jan Schindler.

Rozhodčí: Došek st. Střely na bránu: 7-6. Ofsajdy: 2-4. Přímé kopy: 2-1. ŽK: 0-0. ČK: 0-0.