Premiérová trefa Kupery nasměřovala SOKOL k vítězství

SK SOKOL Malé Žernoseky - SK Liběšice 4:1 (1:1)

Na začátku utkání se hráči Malých Žernosek cpali do útoku, seč jim síly stačily, ale ke kýžené vstřelené brance tento tlak nevedl. Naopak hosté využili svou první příležitost v zápase nadmíru dobře. Rychlý protiútok zakončoval Mikina, který poslal Liběšice do hubeného vedení. Domácí své šance využili až v 15. minutě, taktéž při rychlém kontru. To se do sítě trefil premiérově v dresu SOKOLa Kupera a rázem nebylo o další akce a napětí nouze. Další zásadní vývoj utkání se děl až ve druhé půli. Při nenápadné akci se dostal do šance kapitán Žernosek Roman Spěváček, který přeloboval ve slibné šanci Koryťáka. I přes vedení o jednu branku domácí neutuchali s útočnými akcemi, což mělo mezi 70.-75. minutou za následek další dvě vstřelené branky. V tu chvíli bylo jasné, že hosté odjedou tentokrát bez bodu a naopak SOKOL vybojuje své první domácí vítězství v krajských soutěžích.

Sestava SOKOL: Kadeřávek - Šváb (náhr. C), P. Durček, Šnajdr, T. Durček - Spěváček (C) (85. Šturm), J. Puravec, M. Puravec (82. Rysinský), Toncar - Jopa (78. Hančl), Kupera (64. Novák).
Náhradníci: Srba.
Trenér: Jan Schindler.

Sestava Liběšice: Koryťák - Kozel, Nepovím (C), Pokorný, Vlk, Toufar (46. Petrus), Svoboda (73. Černý), T. Mikina, J. Mikina, Hambálek, Knop (70. Paneš).
Náhradníci: Žiška.
Trenér: Jiří Božík.

Branky: 15. Kupera (P. Durček), 58. Spěváček (M. Puravec), 72. Jopa (Šváb), 75. Toncar (J. Puravec) - 7. T. Mikina.
ŽK: 50. P. Durček, 72. Šváb, 76. Toncar - 43. Toufar, 69. Pokorný.

Rozhodčí: Dušek - Fencl, Dočekal. Střely na bránu: 6-6. Střely mimo bránu: 7-4. Rohy: 4-4. Ofsajdy: 7-6. Přímé kopy: 1-2. Fauly: 8-13. ŽK: 3-2. ČK: 0-0.