Právě jste zde: > Home St. Garda Historie Sezóna 2010/2011

SG - Sezóna 2010/2011

SG Malé Žernoseky - Dynamo Střížovice 6:1 (4:0)

V prvním jarním zápase Staré gardy náš tým vyhrál jednoznačně 6:1. Náš tým byl aktivnější, více kombinoval a hlavně často střílel na bránu soupeře. Je fakt, že Sokol měl tuto úlohu ulehčenou - soupeř přijel jen s 10hráči a tak to na hřišti bylo výrazně znát. V bráně domácích se představil Josef Šnajdr, který kvůli jeho zdravotním problémům nahradil v bráně Zucha, ale přesto vychytal mnoho soupeřových šancí. Fanoušci se velice bavili tímto zápasem, který byl občas nudný, ale to už k fotbalu patří.Teď nezbývá už nic jiného, než věřit v další vítězství gardy na domácím hřišti proti celku Sokol Pokratice, který se odehraje 1.4. 2011.

SG Malé Žernoseky : Slavoj Sulejovice 2:1 (1:1)

Znovu další derby, na které se dlouho čekalo. Náš Sokol hostil tým Slavoje Sulejovice, který okupuje předposlední místo v tabulce a na to, v jaké části tabulky se pohybuje, musíme uznat, že s námi hrál hodně vyrovnaný zápas. Sice jsme měli skoro po celý zápas větší chuť po gólu a více šancí než soupeř, ale na první gól jsme i tak čekali až do 30.minuty, kdy Janda dostal krásný balón za obranu soupeře a souboj s gólmanem 1 na 1 zvládl s přehledem a otevřel skóre zápasu. Jak to tak ale v posledních zápasech bývá zvykem, soupeř do poloviny vyrovnal a to můžeme ještě poděkovat Zuchovi, který chytl soupeři těsně před přestávkou penaltu! V druhé půli se soupeř o hodně zlepšil a začal si vytvářet solidní šance, avšak většinu míčů zlikvidoval dobrým výkonem znovu zmiňovaný Zuch. Zde se právě uplatnilo hodně známe pravidlo nedáš - dostaneš. Po krásné akci Pospíšila, kterému brankář střelu ještě vyrazil, už si hráči Sokolu věděli v dorážce rady a zakončili na konečných 2:1. Jsou to další cenné 3body z domácího prostředí. Nakonec ještě aby nás všichni věrní fanoušci příští pátek příjeli podpořit do Úpohlav.

SG Malé Žernoseky : TJ Lovečkovice 7:4 (2:2)

Znovu jsme byli svědky velkého počtu padlých branek, dnes však na domácím hřišti. Na samém počátku zápasu jsme trochu podcenili hostující celek, a skutečností tomu bylo poločasové skóre 2:2. Po poločase se konečně Sokol Zvedl a začal střílet oku lahodící góly. Ještě aby ne, když jsme si o poločase řekli, že na hosty vlítneme do druhého poločasu jako úplně vyměněný tým. Soupeř byl sice fotbalovější a předváděl hezčí kombinace, ale fotbal se hraje na góly a ne tolik na krásu. Nakonec jsme tedy vstřelili soupeři 7gólů, za což můžeme děkovat zejména Jandovi, Pospíšilovi a Kofrovi, kteří byli střelci všech 7branek.

SG Sokol Velké Žernoseky : Malé Žernoseky 5:5 (3:2)

V tomto krásném zápase jsme byli svědky divoké přestřelky. Celkově padlo 10gólů, což je na fotbalové poměry více než dost!! Sice soupeř v poločase vedl 3:2. Ve druhém poločase jsme ale při zlepšení naší hry a větším důrazu ve vlastním vápně, udolali v našem Žernoseckém derby aspoň 1bod, a to zaslouženě. Nezbývá nám tak teď nic jiného, než se na příští domácí zápas s Lovečkovicemi řádně připravit a ukázat ostatním celkům, že se nikoho nezalekneme.

SG Malé Žernoseky : SK Roudnice 3:2 (1:1)

SMalé Žernoseky : SK Roudnice nad Labem 3:2 (1:1)

Po krásném a zdařeném začátku, kdy jsme soupeři stačili vstřelit úvodní gól, začala hrát Roudnice fotbalověji a zaslouženě před koncem prvního poločasu vyrovnala na 1:1. Druhá půle začala pozvolna a zase to byl Sokol, co přidal druhého góla. 5minut před koncem sice soupeř stačil snížit na 2:2 z nařízeného pokutového kopu, avšak minutu před koncem byla nařízená penalta na druhé straně a Sokol zaslouženě vyhrál 3:2.

Kuriozita na závěr - za tým SK Roudnice odehrál Žernosecký odchovanec Šnajdr st. celý zápas, kterého si musela Roudnice vypůjčit.